Lisanslı Yazılım Sunucusu

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ YAZILIM SUNUCUSU

Hacettepe Üniversitesi Yazılım Deposu Sistemi, üniversite çalışanlarının ve öğrencilerinin kullanımı için temin edilmiş olan yazılım paketlerinin ve lisansların Internet üzerinden dağıtılması amacıyla 2006 yılında kurulmuştur.

Sistem, hem personelimizin hem de öğrencilerimizin de yararlanması için tasarlanmıştır. Tüm lisanslı yazılımlar üniversite personeline açık olup, bazı lisanslı yazılımlar öğrencilerin erişimine ve kullanımına sunulmuştur. Sunucumuzda en kullanışlı ve popüler ücretsiz yazılımlar da mevcuttur.

Lisanslı yazılımlar, getirdikleri tüm yasal avantajların yanında, güncellenebilirlikleri ve üretici firma desteği sayesinde virüs ve korsanların bilgisayarlara girmesini zorlaştırmakta ve daha güvenli bir kullanım sağlamaktadır.

Lisanslı yazılımlar ve varsa lisans anahtarları sadece Hacettepe Üniversitesi mensupları tarafından kullanılabilir. Üniversite dışında üçüncü şahıslara doğrudan veya dolaylı olarak kullandırılamaz. Benzer bir durumun tespitinde ilgili kullanıcı sorumlu tutulacaktır. Buradaki lisanslı yazılımları indiren kullanıcılarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar. Öğrencilerimize sunulan lisanslı bazı yazılımlar için de bu durum geçerlidir.

Yazılımlarla ilgili olarak kullanıcılarımıza yardımcı olacak tüm bilgiler ve kılavuzlar sunucumuzda mevcuttur. Bu bilgilerin dikkatle okunması ve varsa kılavuzlara göre kurulumların yapılması önem arz etmektedir. Yazılım Deposu üst menüde bulunan "YARDIM" sayfasındaki bilgilerin de okunması önerilmektedir.

Sadece yazılım deposunda yer alan yazılımlara destek verebilmekteyiz. Yazılım deposunda yer almayan işletim sistemleri (Ev sürümleri gibi) ve  diğer yazılımlarla ilgili olarak bir hizmetimiz bulunmamaktadır.

Hacettepe Üniversitesi Lisanslı Yazılım Sunucusuna bağlanmak için:
yazilimdeposu.hacettepe.edu.tr

Bu servis ile ilgili her türlü sorun, görüş ve önerilerinizi yazilimdeposu@hacettepe.edu.tr adresine gönderebilirsiniz.