Hacettepe Üniversitesi İçerik Yönetim Sistemi

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve web sayfalarınızın içeriğini yönetebileceğiniz İçerik Yönetim Sistemi (HÜ-İYS) hizmete girmiştir.

Bu sistem üniversitemiz birimler/bölümler web sayfalarını yöneten veya yönetecek olan sayfa sorumluları için hazırlanmıştır. Bireysel kullanıcılar sisteme giriş yaptığında yetki hatası alırlar.

Mevcut sayfaların sistemi kullanması için dilekçe ile başvurması gerekmektedir. Dilekçe örneği aşağıdadır.

HÜ-İYS Nedir?
HÜ-İYS, merkezi olarak web sayfalarınızın içeriğini yönetebileceğiniz web tabanlı bir uygulamadır. Bu uygulama ile web sitenize içerik girişi ve içerik düzenlemesi yapabilirsiniz. Bu düzenlemeleri yaparken herhangi bir programa ihtiyaç duymadan tarayıcınız üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Sisteme Giriş
Sisteme http://hu-iys.hacettepe.edu.tr/ adresi üzerinden hacettepe.edu.tr eposta hesap bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz. Sistemi kullanmak için başka bir şifreye ihtiyacınız yoktur.

Sayfa Sorumluluğu
Sisteme giriş yaptığınızda sorumlu olduğunuz sayfalara müdahale edebilirsiniz. Eğer herhangi bir sayfa için sayfa sorumluluğu tanımlamanız yok ise sistemi kullanamazsınız.

HÜ-İYS Bileşenleri

 1. Menüler
 2. Sayfalar
 3. Haber ve Duyurular
 4. Foto Galeri
 5. Video Galeri
Şablon Yapısı
Sistem Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan şablonu kullanmaktadır. Şablon merkezi olarak değiştirildiğinde sistemi kullanan sayfalar otomatik olarak değişen şablonu kullanmaya başlayacaktır.

Çoklu Dil Desteği
Sistemde tanımlı sayfalar için çoklu dil desteği sağlanmaktadır.
Dosya Yönetimi
Sayfanızda kullanacağınız dosyalar(doküman, resim vs.) için her bir sayfa için ayrı olarak tanımlanmış dosya alanını kullanabilirsiniz.

HÜ-İYS Kimler Kullanabilir?
HÜ-İYS aşağıdaki birimler tarafından kullanılabilir.

 1. Fakülteler
 2. Bölümler
 3. Birimler
 4. Araştırma Merkezleri
 5. Enstitüler
 6. Yüksek Okullar
 7. Meslek Yüksek Okulları
 8. Öğrenci Toplulukları
 9. Hacettepe Üniversitesi Tarafından Düzenlenen Kongreler

HÜ-İYS İçin Nasıl Başvurabilirim?
HÜ-İYS Kullanmak için “HÜ-İYS Başvuru Formu” ile resmi yazı üzerinden başvurulması gerekmektedir.